WoW Classic

PVP, staré raidy, pet battles, achievementy, problémy, návody a další praktické nebo zábavné diskuze.

Moderátoři: Administrátoři, Moderátoři, Oficeři

Hlasování: Na který server budete chtít jít?

PVP, server si vyberu podle výsledku hlasování CZ/SK komunity
6
35%
PVE, server si vyberu podle toho, kam půjdou moji známí
11
65%

Celkem hlasů: 17

Pekyno
Kecka začátečník

Re: WoW Classic

Příspěvek od Pekyno » 12 črc 2019, 12:23

OK Meri, v srpnu počítám že se lognu zpět, teď řeším jiné věci a pak se domluvíme na TS.
Nicméně rád bych do velké skupiny lidí kde prostor bude otevřený všemu.
Nikoliv omezený low guildou...

Drakenux
Tripartiťák

Příspěvek od Drakenux » 03 srp 2019, 11:15

Tak když už Meri zmínil nás starý Tripartiťáky, tak se tady taky přidám :)

1. ano
2. main
3. přizpůsobním se, ale když bude 3P, tak nebudu mít nic proti
4. Horda
5. rozhodně PvE

Meriadoc
Administrátor

Příspěvek od Meriadoc » 04 srp 2019, 19:59

Globální pre-launch test (v rámci beta testu) proběhne ve dnech 8.-9.8.2019 ... pokud jsem dobře pochopil, tak pro EU to začne v 20h00 a potrvá nějakých 12 hodin.

Neočekávám od toho komfortní hraní, spíš lagy v úvodních lokacích, ale to je právě to, co budou nejvíc monitorovat, aby ostrý spuštění proběhlo líp.

Přihlásit se bude moci kdokoliv s aktivním předplatným.
Maximální level bude 15.
Fight with the best, die like the mess ... aneb Co te zabije, to te neposili

Meriadoc
Administrátor

Příspěvek od Meriadoc » 11 srp 2019, 22:45

Čas rozhodnutí se blíží a přináším nejnovější pohled na věc, víceméně se vše vykrystalizovalo kolem těchto dvou možností:

1. PVP-horda (nebo aliance, pokud to komunita rozhodne)
CZ/SK komunita plánuje jít společně na jeden z těchto dvou serverů, takže se očekává, že tak 80% komunity bude právě tam, to pochopitelně neznamená, že to bude CZ/SK server ve stylu DT, CZ/SK se odhaduje že tam bude tak 5% celkové populace, nicméně pro lidi s eminentním zájmem o high-end raidování to bude velký bonus, protože na serveru bude fungovat víc obrovských gild a minimálně 2-3 půjdou top progress ... tyto top gildy nebudou pochopitelně brát lidi, kteří nebudou hrát classic na 100%, takže kdo chce raidovat classic a zároveň hrát retail, tak mu stejně zbyde jen casual raiding gilda
na druhém PVP serveru bude CZ/SK komunita naprosto minimální, až žádná
=> https://www.strawpoll.me/18450933/r

2. PVE-horda
sem naopak půjde méně CZ/SK hráčů (zbylých 10-20%), a budou tvořit tak 1% celé populace a půjde většinou o ty, kteří chtějí content projít bez stresu a raidování v rámci CZ/SK gildy pro ně nebude nutnou podmínkou, CZ/SK komunita bude určitě sjednocená do několika větších gild, které budou chodit casual raidy, ale nejspíš nebudou top v progresu, topový gildy budou jen ty zahraniční
=> z výše uvedených důvodů nebude podstatné, na kterém serveru budete, protože velkou casual gildu seženete bez problémů na obou serverech, my jsme si zatím na battle.netu říkali, že Pyrewood Village by mohla být dobrá volba

Podle posbíraných informací se dělíme právě na tyto dvě skupiny:

A. lidi, kteří chtějí PVP s cílem raidovat high-endově a věnovat se classicu víc než retailu
B. lidi, kteří chtějí PVE s cílem chodit pětkový dungy (v rámci naší gildovní komunity, pod záštitou nějaké větší gildy) a možná, ale opravdu možná casual nějaký ten raid a přitom se dál většinově věnovat retailu, případně pro kompletní navrátilce rodinám, práci a jiným koníčkům (protože retail nehrají)

Takže sem napište, kdo spadáte pod A a kdo pod B, ať se pak na svých serverech můžete kontaktovat a hrát a vstupovat do gild společně.
Zakládat Tripartitu ať tam či tam neplánuju, protože o to nebyl dostatečný zájem.

Meriadoc
Administrátor

Příspěvek od Meriadoc » 11 srp 2019, 22:49

Přidal jsem i anketku, není o tom, že co se odhlasuje, tak tam všeci musíme jít, spíš jen aby bylo vidět jaký zájem v naší gildě obě dvě možnosti vzbudily, a i tak by bylo fajn vidět kdo jak hlasoval, ať víme jména, kdo kam a s kým se pak budeme potkávat. :-)

Meriadoc
Administrátor

Příspěvek od Meriadoc » 11 srp 2019, 23:28

My s Jerrou jdeme možnost B: PVE.

Ledofka
Tripartiťák

Příspěvek od Ledofka » 11 srp 2019, 23:38

Ledofka: možnost A

I když si nemyslím, že je dnes kdokoliv schopný předpovídat, jak to na těch serverech bude vypadat s progresem nebo čímkoliv jiným. Podle mě bude nesmírně záležet na složení lidí, kteří se na jednotlivých serverech sejdou, jak a kdy dolevelí a jestli se mezi nima najdou lidi, kteří se budou chtít starat o fungování guildy, nábory, raidy apod. A to všechno ukáže až čas.
Chci hrát hru, na které jsem "vyrostla", proto je pro mě horda a pvp server jediná možnost. Jakákoliv jiná varianta by pro mě byla novou hrou a to nechci.
A můj cíl? Už jsem ho říkala několikrát, chci si znovu zažít čtyřicítkový raid, i když už nejspíš nebude stejný a chci si zabít Ragnarose.

Cirilla
Tripartiťák

Příspěvek od Cirilla » 11 srp 2019, 23:55

za mě B a s guildou, klidně založím

Bloodthirst
Tripartiťák

Příspěvek od Bloodthirst » 12 srp 2019, 09:25

Dal jsem možnost B, ikdyž jsem hrával na PvP serveru.

V classicu je málo hřbitovů a představa že budu opět běhat 10 minut k mrtvole, jenom aby mě někdo zase sejmul, se mi nelíbí :)
Rád bych Hordu, protože jak píše Ledofka za tu jsme také hrál a jsou to 15 let staré vzpomínky, ale zase na druhou stranu se nebráním Alianci protože stejně jak píše Ledofka byla by to nová hra :)

Na PvE serveru si případně můžu založit obě postavy ;-) Jak Palíka alíka tak shamíka hordíka. :ugeek:
Bloodthirst
Koženoslípkař
100% Fury warrior se syndromem k protectionu.
+1081 příspěvků

Meriadoc
Administrátor

Příspěvek od Meriadoc » 12 srp 2019, 17:03

Během večera budu ještě sledovat jak to vypadá s Pyrewood Village a Mirage Raceway z celoevropskýho hlediska, ale primárně bych to cílil právě na PV, dám včas vědět a kolem půlnoci budu online.

PVPčkařům radím ať si tu hlasovačku hlídají sami, sice to sem napíšu (se zpožděním), neb primárně kolem půlnoci budu řešit PVE.

Ledofko, všiml jsem si toho už včera, pobavilo mě, že zrovna ty, člověk, co chce zabít Ragnarose, nedokázal správně pojmenovat a vyslovit jména PVP serverů. :-)

Ledofka
Tripartiťák

Příspěvek od Ledofka » 12 srp 2019, 18:29

Je nutné přesně znát jména serverů, když ještě nevím, na kterém budu?

Meriadoc
Administrátor

Příspěvek od Meriadoc » 12 srp 2019, 21:37

Podle mě je běžné se připravovat na kill Ragnarose společně s dalšíma bossama, který tomu předchází, a pak když ta jména byť jen koutkem oka zahlídnu v nějaké internetové anketě, tak mi to dojde, no ne. :-)

Meriadoc
Administrátor

Příspěvek od Meriadoc » 12 srp 2019, 22:25

Neni to definitivni, ale co ctu ruzny statistiky a tak, tak Mirage Raceway bude nas PVE-horde classic server.

Do půlnoci na tom, ale ještě budu "pracovat". :-)

Meriadoc
Administrátor

Příspěvek od Meriadoc » 12 srp 2019, 23:21

Tak mělo by to být většinově takto:

PVP - Golemagg
PVE - Mirage Raceway

Ale spousta lidí půjde PVP i na Shazzrah (očekává se, že Shazzrah bude mít nejdelší fronty na login a existuje pravděpodobnost, že Blizz na to konto přidá ještě 1 EU-PVP server), protože na Golemagg se chystá většina streamerů, gilda APES a celkově Španělé, kteří odmítají psát anglicky.

Pyrewood Village vypadá, že bude vyloženě alianční server, což sice pro PVE server neznamená contentovou překážku, ale prostě tam bude míň horďáckých gild.

RP jsem neanalyzoval, než hrát RP, to už je lepší si zajet na LARP. :-)

Ledofka
Tripartiťák

Příspěvek od Ledofka » 13 srp 2019, 07:43

Meriadoc píše:
12 srp 2019, 21:37
Podle mě je běžné se připravovat na kill Ragnarose společně s dalšíma bossama, který tomu předchází, a pak když ta jména byť jen koutkem oka zahlídnu v nějaké internetové anketě, tak mi to dojde, no ne. :-)
:lol: :lol: :lol: Jo táááák :lol: :lol: :lol: Ti tím narážíš na mou neznalost jmen bossů? Já si moc jsem bossů nepamatuju :D Za úspěch považuju, když vím, jak se jmenuje poslední boss daného raidu a stejně to v příštím datadisku už nevím :lol: Mám pro ně svoje jména jako Ten, co vybuchuje, Takový ten ohnivý, ze současného raidu např. První boss, Ten s koráli, Ten, co dělá chapadla ze zdi........... Žiju ve zvláštním světě, já vím :)

Bloodthirst
Tripartiťák

Příspěvek od Bloodthirst » 13 srp 2019, 11:03

Tak jsem na serveru PVE - Mirage Raceway zarezervován jako Bloodthirsty :) Díky Tol Magoru na M10 jsem nestihl registraci přesně v 00:01 a musel jsem přidat za jméno Y :)

Ještě že měla Ledofka s sebou klíče, jinak bychom tam bloudili ještě teď a už ani Blood s y by nebyl volný.

Vzkaz pro Sheeku: Ano Bloodour byl volný a už ho mám zaregistrovaný a ano bude to undead roguna. Stále se mi nepodažilo prolomit kód a udělat taurena rogunu.
Bloodthirst
Koženoslípkař
+1081 příspěvků

Cirilla
Tripartiťák

Příspěvek od Cirilla » 13 srp 2019, 12:40

kde rezervace?? ve hře classic? Pokud jo, uff...

Bloodthirst
Tripartiťák

Příspěvek od Bloodthirst » 13 srp 2019, 12:45

Cirilla píše:
13 srp 2019, 12:40
kde rezervace?? ve hře classic? Pokud jo, uff...
Ano, pustíš classic, vybereš server a vytvoříš postavu. Limit pro rezervaci jména je 3 postavy celkem. Po spuštění classsicu za 13 dní můžeš mít celkem 50 postav a omezení je 10 na server.
Bloodthirst
Koženoslípkař
+1081 příspěvků

Meriadoc
Administrátor

Příspěvek od Meriadoc » 13 srp 2019, 19:58

Bloode, škoda, ale on ti stejně nikdo neříká celým jménem, takže cajk. :-)

Ledofko, takže něco jako tohle jo?
první, ryba, ten s vírama, ten s korály, ten přebíhací do spodního patra, ti dva, ten s chapadlama ze zdi a Azshara ... to je super náhodou. :-)

Jinak teda plánuju, že si ve hře založíme komunikační kanál /join Tripartita, než si vybereme nějakou větší gildu, kde se přidáme. Ono se to tak do týdne dvou vytříbí a myslím, že to bez gildy vpoho zvládnem. Vlastní gildu bych fakt ze začátku nehrotil, na to nás nebude dost, aby to mělo smysl.

Ledofka
Tripartiťák

Příspěvek od Ledofka » 13 srp 2019, 21:39

jojo, v podstatě jsi to vystihl :D :D :D

Odpovědět